Forum Apartamenty Wrzosowe

Forum dyskusyjne mieszkańców Apartamentów Wrzosowych


#1 2010-06-17 18:09:15

Silenda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 4
Punktów :   

Temperatura w mieszkaniu

Witajcie

Mam pytanie odnośnie temperatury w naszych mieszkaniach - czy u Was też jest tak zimno? Teraz, gdy świeci słońce, temperatura u mnie wynosi ok 21 stopni, ale zimą było ledwo 17-18, a kaloryfer mimo stałego ustawienia na 5 poziom grzania raz był gorący, raz ledwo ciepły. Nie był zapowietrzony, dlatego dziwi mnie, że w nowym budownictwie potrafi być tak chłodno - do tego stopnia, że 3 bluzy, 2 pary skarpetek i owinięcie kocem nie wystarczały. Nie wiem co w związku z tym robić, jestem aktualnie na etapie przedłużania umowy wynajmu i nie wiem, czy szukać mieszkania gdzie indziej, czy zostać tu. Podoba mi się nasze małe osiedle, ale w takiej lodówce po prostu nie jestem w stanie egzystować.

Stąd moje pytanie - czy Was też dotyczy(ł) ten problem? Będę wdzięczna za wszelkie informacje, które pomogą mi w podjęciu dobrej decyzji.

Offline

 

#2 2010-06-17 22:56:17

magda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witam!

Tak, temperatura jest ca najmniej zastanawiająca! My mieliśmy poważny problem, bo w styczniu urodziło nam się dzieciątko! Strach było wracać ze szpitala! Atakowaliśmy administratora pytaniami kiedy to się zmieni, ale ponoć zależało to od faktu, że mieszkania powyżej i poniżej są jeszcze niezamieszkane. Zakupiliśmy zatem grzejnik elektryczny, ale spowodował on jedynie wzrost rachunków za energię! Ciepło uciekało natychmiast. Na szczęście nasza córeczka doczekała lata bez choroby, ale ubieraliśmy ją jak na Alasce
Teraz, w lecie jest nadal chłodno, ale nawet przyjemnie. Obawiam się jednak, że kolejne chłodne pory jesienno-zimowe będą podobne.
Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale to mało ekonomiczne i jeszcze mniej przyjemne. Niestety.

Pozdrawiam sąsiadów

Offline

 

#3 2010-06-19 15:30:45

dyzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

u mnie ciepełko

Offline

 

#4 2010-06-20 18:55:56

liszard

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 5
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

u mnie Wszyscy grzeją tylko nie kaloryfery

Offline

 

#5 2010-06-24 12:54:55

Kubańczyki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 21
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

u nas w tę niepogodę termometr wskazuje 22

Offline

 

#6 2010-06-25 11:02:02

awersja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 18
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Jeśli chodzi o temperaturę w mieszkaniu, to po tegorocznej zimie nie jest w stanie mnie już nic złamać.
Teraz jestem już morsem
Wprowadziłam się w listopadzie.
Grzejniki były zimne, później zaczęły być letnie.
Jak zaczęli grzać, to i tak temperatura nie była komfortowa. Wiadomo - budynek wychłodzony i duże straty na ogrzewaniu w związku z faktem, że niewiele osób jeszcze tu mieszkało.
Pamiętam że w końcówce listopada siedziałam w pokoju gapiąc się z zazdrością na sąsiedni blok.
Ja w 2 polarach i kurtce, a tam dziewczyny w bluzkach na ramiączkach.
Z zazdrości najgorsze instynkty wtedy się we mnie obudziły
Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej.
Sporo osób już mieszka, więc mam nadzieję, że będzie ciepło.
Jeśli znów będzie biegun polarny, to znaczy, że coś jest nie tak.
W kilku blokach już mieszkałam i zawsze było tak, że nawet jak skręciłam ogrzewanie na minimium, to dla mnie i tak było za gorąco, a tutaj grzejniki na full i nawet mnie było zimno a zaręczam, że do zmarźluchów nie należę.

Ostatnio edytowany przez awersja (2010-06-25 11:05:10)

Offline

 

#7 2010-09-07 18:38:25

niklucas

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 43
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Odświeżam wątek bo temat znów stał się aktualny - jesień w tym roku nadeszła szybko i dała nam o sobie znać. Od dzisiaj MPEC dostarcza do naszego budynku ciepłą wodę do instalacji grzewczej ale kaloryfery są (przynajmniej u nas) jedynie lekko ciepłe. Jak jest u Was? Niestety nie będzie nam ciepło jeżeli wszyscy w pionie nie odpowietrzą swoich kaloryferów - w związku z tym serdeczna prośba..... śrubokręt w dłoń!

Offline

 

#8 2010-09-07 20:27:22

mpza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 16
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

odpowietrzenie oczywiscie jest istotne. ale prosze pamietac ze jest jeszcze termostat glowny i nie ma takiej mozliwosci aby kaloryfer byl bardzo goracy gdy temp. na zawnatrz budynku wynosi ok 15 st C - ta jak mialo to miejsce dzis. wiec nie oczekujacie ze temp. kaloryferow zawsze bedzie maksymalna. u mnie wszystkie kaloryfery sa odpowietrzone a z doswiadczenia wiem ze im wyzej tym problem wiekszy wiec to moze byc w wiekszym stopniu problem wyzszych pieter.

z co do pytania czy komus jest cieplo ... to juz kwestia wzgledna. jednemu przy 21 jest juz goraco a drugiemu przy 24 zimno. niemniej zgadzam sie ze uklad powienien byc na tyle wydajny aby dalo sie zagrzac kazde mieszkanie to 24 stopni (w pokojach, nie mowie o lazience).

Offline

 

#9 2010-09-09 08:28:25

Zarządca

Salwator

Zarejestrowany: 2010-08-23
Posty: 12
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witam

Wszyscy mieszkańcy proszeni są o odpowietrzenie kaloryferów w lokalach mieszkalnych.
W przypadku występowania dalszych problemów z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w lokalu mieszkalnym - prosimy o kierowanie korespondencji do Developera.
Jednocześnie informuję, iż w każdej chwili Administracja może skierować do Państwa Konserwatora budynku w celu zweryfikowania istniejącego problemu.
Proszę o przesyłanie informacji.
Pozdrawiam Serdecznie
Zarządca

Offline

 

#10 2010-09-10 20:34:37

vkxy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 28
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

U mnie ogrzewanie działa bardzo kiepsko. W ciągu dnia na polu było ciepło, testowałem kaloryfery i jak się włączyło to grzały. Teraz wieczorem dla odmiany na zewnątrz się ochłodziło, a kaloryfery nawet ustawiając na maksimum nie grzeją w ogóle.

Offline

 

#11 2010-09-17 00:29:53

Kubańczyki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 21
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Zaczynamy się hartować jest wrzesień a już można porządnie zmarznąć w mieszkaniu, kaloryfery czasem grzeją, przynajmniej można to tak nazwać. Czy u Was też w pokojach które sąsiadują bezpośrednio z klatką schodową też wyraźnie czuć niższą temperaturę?

Offline

 

#12 2010-09-17 16:55:43

awersja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 18
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Zdecydowanie zimniej jest w pokoju od klatki schodowej.
Żałuję, że tego nie przewidziałam, bo akurat w tym pokoju mam sypialnię.
Mam nadzieję, że tej zimy nie będzie powtórki z zaszłego roku.
Hartowanie czas zacząć!

Offline

 

#13 2010-09-17 18:51:23

eltomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

awersja napisał:

Hartowanie czas zacząć!

Jako narazie tylko zainteresowany zakupem mieszkania w Waszym bloku zapytam może naiwnie: co na to zarządca? Bo obiektywnie rzecz biorąc jeśli do bloku dopływa ciepła woda z MPEC a kaloryfery są zimne, znaczy to że ta ciepła woda nie jest rozprowadzana - albo jej nie ma w obiegu, albo jest i stoi (uszkodzona pompa, zakręcony zawór główny, zapowietrzona instalacja). We wszystkich tych przypadkach zarządca jest w stanie (i w obowiązku) zadziałać.
Chciałbym wiedzieć jak argumentuje nicnierobienie, bo nie wierzę że Państwo się w tej sprawie nie kontaktowali.

Offline

 

#14 2010-09-17 19:00:07

vkxy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 28
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Ja na przykład nic nie robiłem w tej sprawie, bo póki co było tylko kilka chłodniejszych dni i temperatura w żadnym momencie mi nie spadła w mieszkaniu poniżej 20 stopni.

Ostatnio edytowany przez vkxy (2010-09-17 19:00:31)

Offline

 

#15 2010-09-17 23:06:30

awersja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 18
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

eltomek, to hartowanie to tak na wszelki wypadek
Mam nadzieję, że w tym roku się nie przyda.
Póki co temperatura jest ok.
Poprzednia zima to była gratka dla morsów.
Ale wtedy bardzo mało osób tu mieszkało.
Mieszkania bezpośrednio z moim sąsiadujące były puste, budynek wychłodzony, a MPEC puścił ciepło dopiero gdzieś pod koniec listopada...
W efekcie duże straty ciepła i ciężko dogrzać.
Dlatego też mam nadzieję, że w tym roku już nie będzie takiego problemu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://villaaquaart.pl ehotelsreviews.com