Forum Apartamenty Wrzosowe

Forum dyskusyjne mieszkańców Apartamentów Wrzosowych


#16 2010-12-01 08:47:37

magda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witam wszystkich!

Jak z temperatura u Panstwa na poczatku zimy? U nas jest 17-19 stopni! Przyznacie, ze to malo komfortowe warunki, zwlaszcza kiedy caly dzien spedza sie w domu z dzieckiem. Jeszcze mi sie nie zdarzylo klasc do lozka w grubych skarpetach, a tak musze robic teraz.
Podejrzewam, ze zostaly zainstalowane zbyt male kaloryfery, ktore nie sa w stanie ogrzac calej powierzchni. Jakis projektant skopal sprawe...

Offline

 

#17 2010-12-01 11:34:31

kulka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Cześć,

ja tego nie pojmuję! u nas też bywało zimno z końcem jesieni, bo kaloryfery nie grzały wystarczająco mocno, ale też jesteśmy gapy i nie zwróciliśmy uwagi na to, że w niektórych oknach rozszczelnione były odpowietrzacze
Gdy zamknęliśmy szczeliny okienne to jest całkiem fajnie - nie mamy termometra, więc nie jestem w stanie powiedzieć ile stopni jest w mieszkaniu, ale pisząc tego posta siedzę w krótkim rękawie i spodenkach - czyli źle nie jest
Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, że mamy narożne mieszkanie z narożnymi oknami i gdy się stanie w kącie "okiennym" to faktycznie nie jest zbyt ciekawie tak na dłuższą metę. Jednak ten kąt nie ma wpływu na temperaturę w pozostałej części mieszkania.

Dziś trzeba przyznać grzejniki w naszym mieszkaniu są bardzo gorące, że ręki nie przyłożysz. W łazience zamknęłam ogrzewanie, bo zrobiła się tam sauna.

W każdym razie współczuję tym, którym jest zimno. Ja coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że osoby odpowiedzialne za konstrukcję budowlaną tego bloku sugerowały się metodą na chybił trafił w dobieraniu poszczególnych komponentów konstrukcji i pewnie jeszcze niejedna rzecz nas tutaj zaskoczy: problem zróżnicowanej temperatury w mieszkaniach i bycie uchem sąsiadów (nie z własnej woli), to dopiero początek.....


echhhhh.....

Offline

 

#18 2010-12-13 09:09:37

magda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

U nas bez zmian, a wręcz gorzej, wczoraj było 16 stopni! Goście nie wytrzymują dłużej niż 2 godz. i uciekają z czerwonymi nosami...
Czy jak mogłabym odwiedzić Cię/Panią i sprawdzić/porównać temperaturę kaloryferów?  Chcę się przekonać czy z naszymi grzejnikami wszystko w porządku zanim zaproszę tu kogoś z ekipy technicznej spółdzielni.

Pozdrawiam

Offline

 

#19 2010-12-13 10:55:03

WadliwaWada

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 47
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

droga Magdo
nie ma na co czekac tylko zapraszaj ta ekipe bo za pierwszym razem to napewno nie dojdą do tego czemu tak zimno!zapewne odpowietrzą kaloryfery!!! to normalne u nich!my mieliśmy ten sam problem w zeszłym roku, było strasznie zimno!!ekipa z ogrzewania była u nas ze 3 razy i za każdym razem zaczynali od tego samego czyli odpowietrzania!!( nawiasem mówiąc firma która robiła instalacje grzewczą w naszych "apartamentach" juz zbankrutowała)

u nas okazało sie że przepływ wody jest za mały, bo jakiś filtr był zatkany! odkrył to pan złota rączka od wszystkiego (jego numer był na tablicy ogłoszeń) po tym jak wezwaliśmy go którejś niedzieli bo było tak zimno że masakra, a w domu mały brzdąc jest!!

ale z tego co wiem problem może być jeszcze taki że grzejnik jest za mały na powierzchnie którą ma ogrzać, bo w zeszłym roku kierownik budowy był u znajomych i tak powiedział że bez względu na to jak dobrze grzeją kaloryfery to i tak będzie zimno bo kaloryfer za mały w stosunku do powierzchni pomieszczenia!!

my mamy ciepło, około 21-22 stopnie przy tym że kaloryfery są odkręcone na 3,5!! no i mieszkam w "apartamęcie" narożnym.

tak czy inaczej współczuje tego zimna!!

Offline

 

#20 2010-12-13 11:20:26

Kubańczyki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 21
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

WadliwaWada czy byłabyś uprzejma i napisała na forum nr tego cudotwórcy od kaloryferów z góry dziękuje

Ostatnio edytowany przez Kubańczyki (2010-12-13 11:21:08)

Offline

 

#21 2010-12-14 13:13:52

magda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Przyszli wczoraj Panowie do grzejników i odkręcili jakiś zawór na zewnątrz. Temperatura kaloryferów co prawda wzrosła, ale niewiele zmieniło się na termometrze Mamy 18-19 stopni, a więc nie odczuliśmy zmiany. Panowie sądzą, że nawet zmiana grzejników na większe nic nie da, bo przepływ z zewnątrz będzie za mały.
Żadnych filtrów nie czyścili, ale skoro grzejniki są już gorące, to może jedynie oznaczać, że jest ich po prostu zbyt mało...

Offline

 

#22 2010-12-14 14:22:32

Bartek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-23
Posty: 4
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

U nas też było zimno - była dość spora szpara między progiem a drzwiami wejściowymi i z korytarza strasznie ciągnęło zimnym.

Offline

 

#23 2011-01-03 09:23:15

eltomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Hej,
Wprowadziliśmy się z rodziną między świętami a nowym rokiem i muszę przyznać, że o ile podczas prac wykończeniowych tego nie zauważyłem, to po zamieszkaniu jest rzeczywiście chłodo. Poszukując źródeł tego problemu w zasadzie poprzestałem na mikrowentylacjach, które powinne się śmiało raczej nazywać wentylacjami, bo z mikro to niewiele ma wspólnego - wieje jak nieszczęście, bez względu na położenie dźwigni. I cóż z tego, że kaloryfery grzeją maksymalnie, gdy ciepłe powietrze, które unosi się pod sufitem wyciągane jest z siła odkurzacza przez wentylację mechaniczną, a świeże (i niestety zimne) zaciągane jest do mieszkania przez szczeliny mikrowentylacji.....
Jedyny sposób to chyba przytkanie tych szczelin.

Offline

 

#24 2011-01-11 00:30:03

ZosiaiStaś

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witajcie Sasiedzi (z  góry),
no tak wentylacje mamy full wypas, latem zasysa ciepłe powietrze, zima zimne, zupelnie jak w moim 16 letni samochodzie:)
Opcja z zaklejeniem napowietrzaczy jest slaba - wentylacja mechaniczna wysysa powietrze z pomieszczen i wszelkie istoty zywe w srodku zaczyna bolec glowa:zdziwiony:
Zaklejenie otworow wentylacji powoduje zaburzenie cyrkulacji w calym pionie i brak ... wentylacji (juz raz nam regulowali ciag)
Chyba jedyną opcja bylo by wylaczenie mechanicznej wentylacji i ... mieli bysmy zwykla wentylacje grawitacyjna:einstein: tylko czy tak sie da?hmmm...

A tak z innej beczki Sasiedzi drodzy  czy zauwazyliscie ze na podjezdzie do naszej posesji ostatnio rozblysnela 1 ( z trzech) latarni!!!
Dziekuje Zarzadcy i czekam na pozostale (chyba ze to Panom z Interbudu sie kabelki przez pomylke zle poprzepinaly:Z iluminacje.

Pozdrawiamy Wszystkich Sasiadow w Nowym Roku ( rowniez tych ktorzy nie odpowiadaja na dzien dobry, dowidzenia i parkuja  w poprzek lub na 2 miejscach)

Offline

 

#25 2011-01-11 17:43:14

vkxy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 28
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

ZosiaiStaś napisał:

Witajcie Sasiedzi (z  góry),
no tak wentylacje mamy full wypas, latem zasysa ciepłe powietrze, zima zimne, zupelnie jak w moim 16 letni samochodzie:)
Opcja z zaklejeniem napowietrzaczy jest slaba - wentylacja mechaniczna wysysa powietrze z pomieszczen i wszelkie istoty zywe w srodku zaczyna bolec glowa:zdziwiony:
Zaklejenie otworow wentylacji powoduje zaburzenie cyrkulacji w calym pionie i brak ... wentylacji (juz raz nam regulowali ciag)
Chyba jedyną opcja bylo by wylaczenie mechanicznej wentylacji i ... mieli bysmy zwykla wentylacje grawitacyjna:einstein: tylko czy tak sie da?hmmm...

Owszem tak to jest, że w zimie powietrze na polu jest zimne, a w lecie jest ciepłe. Zaklejanie nawiewników to bardzo dobra metoda - aby mieć grzyba i pleśń w mieszkaniu. Nie bez powodu nawiewniki nawet po zamknięciu przepuszczają niezbędne minimum powietrza.

Wentylacja mechaniczna była jedną z przyczyn dla których kupiłem tu mieszkanie, jestem dość zadowolony z jej działania, a pomysł z jej wyłączeniem jest bardzo kiepski. Natomiast problem jaki mamy wg mnie to trochę za małe kaloryfery w mieszkaniach - zdaje się, że są zgodne z normą, ale na dolnej jej granicy. Ponadto niektórzy sąsiedzi zupełnie wyłączają ogrzewanie gdy nie ma ich w domu i w ten sposób ciągną ciepło od tych, którzy grzeją. Problemem są też sąsiedzi zaklejający nawiewniki, czy majstrujący przy wyciągach powietrza i w ten sposób zakłócający działanie wentylacji.

Offline

 

#26 2011-01-11 20:37:58

ZosiaiStaś

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witam Sasiedzie,
dobra przekonales mnie, nie bede juz lansowal swojego "genialnego" pomyslu.
Faktycznie rozwazalem juz opcje zakupu wydajniejszego grzejnika (ok. 500 zl) i jesli nic sie nie zmieni to ja zrealizuje.
Pozdrawiam

Offline

 

#27 2011-02-02 21:18:31

magda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witam po przerwie

Ja konsekwentnie drążyłam problem i jest znacznie lepiej! Mamy 21-22 stopni, ale to już komfortowa temperatura. Pan od CO podregulował coś na zewnątrz, przy licznikach, potem termoregulatory przy grzejnikach,  a jak to nie pomogło, poprosiłam jeszcze o przeczyszczenie filtrów. I udało się!
Życzę powodzenia wszystkim  marznącym!

Offline

 

#28 2011-02-03 19:20:41

Kubańczyki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 21
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Pani Magdo proszę o podanie kontaktu do tego Pana

Offline

 

#29 2012-01-24 19:23:55

2m2o

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

Witam serdecznie,
Zastanawiamy sie nad kupnem mieszkania w Waszym bloku i mam pytanie jak tej zimy z temperaturą w mieszkaniu i kaloryferami?faktycznie 18 stopni w zimie to średnia przyjemność a my wlaściwie z dwójką dzieci...napiszcie jeszcze proszę czy oprócz problemów z ciepłem są inne sprawy o których dobrze wiedzieć?i mam jeszcze pytanie o furtkę od strony ul. Bobrzyńskiego, czy bedzie może otwarta?
dzięki za info
pozdrawiam
M

Offline

 

#30 2012-01-24 22:30:40

eltomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Temperatura w mieszkaniu

hej, nie wiem jak u innych w tym sezonie, ale u mnie bezproblemowo, pomimo wielu okien balkonowych w mieszkaniu. kaloryfery grzeją jak należy, zresztą co to za zimę mamy tej zimy
A ktorym kokretnie mieszkaniem jestescie zainteresowani?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://dominikasurma.pl/ afalias.net.pl