Forum Apartamenty Wrzosowe

Forum dyskusyjne mieszkańców Apartamentów Wrzosowych


#1 2010-10-31 19:40:33

bob_budowniczy

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 31
Punktów :   

Żółty kontener na śmieci

Witajcie,

wczoraj podczas wyrzucania naszych śmieci - tych nieposegregowanych i tych papierowo-metalowo-szkłowo uporządkowanych zapuściłam żurawia do owego kontenera, żeby zobaczyć co tam słychać i jak wygląda nasza subordynacja. I hmm... - nasza, wspólnotowa, może i ma się dobrze, jednak osoby utrzymujące porządek na tej posesji chyba nie do końca zostały uświadomione o przeznaczeniu żółtego kontenera i traktują go na równi z niebieskim . W kontenerze znajdowała się kupa liści - zmiecionych spod wierzb. Liście jako surowiec, co prawda biodegradowalny, niekoniecznie nadają się do recyclingu i może równolegle z przypominaniem mieszkańcom o myciu kubków po jogurcie, które miałby zostać przetworzone warto by pogadać z Paniami, które tu utrzymują porządek.

Swoją drogą - jak dla nas, mieszkańców jednego z mieszkań, ten żółty kontener to lekkie nieporozumienie, bo w ZIKIcie pewnie i tak trafia to do wspólnego wora ze śmieciami z niebieskich kontenerów. (Chyba, że to jakiś nowy program walki z bezrobociem - może ZIKIT ogłosił gdzieś: poszukujemy Kopciuszka do wybierania butelek spomiędzy papieru i metalu, tudzież 3 Kopciuszków )

My w każdym razie wracamy do dzielenia śmieci na troje i wędrowania do kontenerów do tego przeznaczonych w okolicy są 2 takie miejsca - a jedno z nich - a to nowość...w Interbudzie

Offline

 

#2 2010-10-31 23:52:54

dyzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Żółty kontener na śmieci

bob_budowniczy napisał:

wędrowania do kontenerów do tego przeznaczonych w okolicy są 2 takie miejsca - a jedno z nich - a to nowość...w Interbudzie

No cale szczescie ze obeszlo sie bez wstawiania tego u nas.

A te smieci z zoltego kontenera to wiem od znajomego ktory przy tym pracowal ze jest w tym sens i mocno ulatwia im to prace. Czyli dobry pomysl. Ale tez przyuwazylem ze tam ludzie wrzucaja co popadnie, jakies splesniale zarcie nawet widzialem.

Offline

 

#3 2011-01-03 15:15:59

eltomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Żółty kontener na śmieci

bob_budowniczy napisał:

myciu kubków po jogurcie, które miałby zostać przetworzone

Muszę przyznać, że dla mnie to jest jakaś herezja i uśmiałem się jak zobaczyłem kartkę na drzwiach wejściowych do bloku - jak się ma mycie śmieci bieżącą czystą wodą do praktyk ekologicznych? Osobiście traktuję to jako żart i z pełną stanowczością będę kontynuował segregowanie śmieci bez ich przygotowywania do przetworzenia poprzez mycie.

Litości, jeśli z jakichś niezrozumiałych dla mnie powodów nie można przetworzyć tworzywa sztucznego pokrytego biodegradowalnym jogurtem, to niechaj te śmieci będą uprzednio płukane masowo przez firmę utylizującą w miejscu przetworzenia.

Offline

 

#4 2011-01-05 21:20:44

bob_budowniczy

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 31
Punktów :   

Re: Żółty kontener na śmieci

eltomek napisał:

bob_budowniczy napisał:

myciu kubków po jogurcie, które miałby zostać przetworzone

Osobiście traktuję to jako żart i z pełną stanowczością będę kontynuował segregowanie śmieci bez ich przygotowywania do przetworzenia poprzez mycie.

Eltomku,

tu nie chodzi o to by robić na złość ZIKITowi, ale by nie działać na szkodę Wspólnoty.
Nie umyjesz kubka po jogurcie czy po domestosie to będzie on potraktowany jako śmieć niesegregowalny, który powinien znaleźć się w niebieskim kontenerze.

Takie praktyki sprawią, że ZIKIT będzie nam liczył za żółty kontener stawkę jak za niebieski - a w sumie wykazał się dobrą wolą i mamy jeden pojemnior bezpłatnie  (Przynajmniej do ostatniego spotkanka Wspólnoty tak było, może od tego czasu coś się zmieniło, co jest bardzo prawdopodobne )

Jeśli nie chcesz się dostosować do tych zaleceń - które pewnie są z punktu widzenia firmy śmieciarskiej rozsądne i jak wcześniej napisał dyzio "jest w tym sens i mocno ulatwia im to prace" - to nie segreguj odpadów, których przygotowanie wzbudza u Ciebie salwy śmiechu. Wyrzucaj je do niebieskiego kontenera.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
huśtawki ogrodowe